Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktivní senioři v roce 2019

13. 2. 2020

Aktivní senioři v roce 2019

Rok 2019 jsme zahájili naším setkáním seniorů ve Spolkovém domě Praha 15 v Boloňské ulici 310. Scházeli jsme se zde pravidelně každé pondělí. Pravidelně jsme se scházeli také v kroužcích. Jedná se o počítačový kroužek, který máme rozdělený pro začátečníky, pokročilé, foto kroužek, genealogický kroužek, pěvecký kroužek, výtvarný kroužek, taneční kroužek, kroužek vaření, cvičení, šipky.

Navštívili jsme několik výstav, divadelních představení, koncertů a shlédli společně filmové představení „ Ženy v běhu“.

Výroční a členské schůze se konaly v hasičárně Horní Měcholupy, kde jsme se sešli také na jarní a předvánoční posezení s hudbou Duo Vanc.

Při autobusových zájezdech jsme navštívili zámek Blatná, Jindřichův Hradec, Libochovice, Domažlice, podívali se na Macochu a projeli parníkem na Slapy a zpět. Týdenní pobyt jsme strávili v hotelu Bezděz na Máchově jezeře, na Moravě v hotelu Radějov, na Slovensku v Krompachách v hotelu Plejsy a nevynechali, jako každý rok, termální lázně v Podhajské.

Při pobytech jsme zažili Strážnické slavnosti, poseděli v růžích i ve vinném sklípku, projeli Baťův kanál, projeli se lodí po Máchově jezeře, navštívili hrad Bezděz, Kokořín, Skalní hrad Sloup, Spišský hrad, zámek Zákupy, Uherský Ostroh, podívali jsme se do města Olomouc, Pelhřimov, Česká Lípa, Třebíč, Rožmitál navštívili německé město Sebnitz, slovenské město Skalica, Košice, a lázeňské město Rajecké Teplice.

Strávili jsme dva celodenní výlety ve Vysokých Tatrách, kde jsme se projeli lanovkou na Štrbské Pleso a Hrebienok.

Naše vycházky nám přiblížily pražské průchody, podívali jsme se do Břevnovského kláštera, Vrtbovské zahrady a při turistických výšlapech jsme prošli Satalickou oborou, údolím zlatonosné Kocáby, Trojskou kotlinou.

Pravidelně jsme navštěvovali Aquapark na Barrandově. Pořádali jsme na Praze 15 jarní a podzimní sportovní odpoledne pro seniory, kde se soutěžilo v deseti disciplínách a jarní a podzimní turnaj v šipkách. Velký zájem byl i o bowling.

Zúčastňovali jsme se pietních akcí a akcí pořádaných MČ Praha 15. Městská část Praha 15 nám vychází vstříc, zajímá se o naši činnost a podporuje naše akce a tak můžeme svoji činnost stále rozvíjet. Za to jim patří naše poděkování.

O své činnosti a připravovaných akcích informujeme pravidelně na svých internetových stránkách. Chceme naši činnost rozvíjet ve prospěch seniorů a přizpůsobovat svůj program podle jejich zájmů, přání, aby i senioři žili naplno.  

                                                                                            Jana Topolová